
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 pF |
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | ±5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 200 V |
| Thickness | 1.35 mm |
| RoHS | Compliant |
| Mounting Style | Surface Mount |
| case package | 0805 |
Stock: 6035
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06882
Ext.Price$0.06882
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06882 | $0.06882 |
| 10 | $0.03129 | $0.31290 |
| 50 | $0.02426 | $1.21300 |
| 100 | $0.01881 | $1.88100 |
| 500 | $0.01436 | $7.18000 |
| 1000 | $0.01248 | $12.48000 |
| 3000 | $0.01060 | $31.80000 |
| 5000 | $0.00812 | $40.60000 |
